طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

در بعضی از آگهی‌های تبلیغاتی از درمان ایمپلنت دندان به عنوان یک درمان مادام‌العمر نام می‌برند؛ آیا این ادعا صحیح است؟ اصولا طول عمر ایمپلنت دندانی چقدر است؟

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

دسته‌بندی: مقالات دندانپزشکی تاریخ انتشار: 22 دی 1397

سوالی که برخی از بیماران در رابطه با ایمپلنت دندان در ذهن دارند این است که طول عمر ایمپلنت دندان جه قدر است؟ و چه عواملی بر طول عمر ایمپلنت تاثیر گذارند؟ در بعضی از آگهی‌های تبلیغاتی از درمان ایمپلنت دندان به عنوان یک درمان مادام‌العمر نام می‌برند؛ آیا این ادعا صحیح است؟ اصولا طول عمر ایمپلنت دندانی چقدر است؟

پشت این سوال در ذهن بیمار سوال دیگری می‌چرخد، من گران‌ترین وطولانی‌ترین روش جایگزینی دندان طبیعی را انتخاب کرده‌ام. آیا در عوض تا آخر عمر راحت خواهم بود؟
طول عمر ایمپلنت دندان شدیدا وابسته به تکنیک جراحی ایمپلنت می‌باشد. اگر اصول جراحی ایمپلنت رعایت گردد تحلیل اسخوان دور ایمپلنت دندان کمتر خواهد بود و در نتیجه طول عمر ایمپلنت زیاد می‌باشد. در صورتی که ضخامت استخوان در ناحیه ایمپلنت کم باشد نیز احتمال تحلیل اسخوان در اطراف ایمپلنت وجود دارد که به تبع آن طول عمر آن کم می‌شود.

بیماری‌هایی مثل بالا رفتن کراتین ( creatinin ) و LDL و دیابت نیز در طول عمر ایمپلنت دندان تاثیر دارند.

دلیل بعدی در طول عمر ایمپلنت دندان این است که اگر فشار روی روکش ایمپلنت بیش ازحد باشد باعث تحلیل اسخوان در ناحیه ایمپلنت و کاهش طول عمر آن می‌شود.

گیر غذایی در اطرف روکش ایمپلنت دندان باعث تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت و کاهش طول عمر آن می‌شود.

امروزه آلیاژ تیتانیوم رایج‌ترین ماده مورد استفاده برای ساخت ایمپلنت‌های دندانی می‌باشد و بر خلاف دندان‌های طبیعی، زیاد در معرض پوسیدگی نیستند، اما این به این معنا نیست که نیازی به توجه به ایمپلنت یا رعایت بهداشت ایمپلنت دندان نیست. در صورتی که بهداشت لازم برای ایمپلنت دندان رعایت نشود، میکروب‌ها و جرم‌ها در اطراف ایمپلنت قرار می‌گیرند و سبب می‌شوند استخوان دندان تحلیل برود و در نتیجه ایمپلنت دندان آسیب ببیند.

کلینیک دندانپزشکی دکتر ستار کاظمی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

همین حالا تماس بگیرید 01332129994

دیدگاها 2

  1. سمیرا 27 خرداد 1398
   plus +4 minus
   سلام، توضیحات خوبی دادید تشکر
  2. عزیزی 08 مرداد 1398
   plus +2 minus
   سلام و سپاس از توضیحات خوبتون

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی‌شود